top of page
Поиск
Фото автораЧайка Ірина

Конспект комплексного заняття "Зимуючі птахи"

Ознайомлення з предметним довкіллям, для дітей середнього дошкільного віку.

Мета: Продовжувати вчити дітей вживати узагальнююче поняття

«зимуючі птахи»; вправляти в відмінюванні іменників,

підбирати прикметники до слова «зима», підбирати

дієслова пташка (що робить?), тренувати

в складанні розповіді за схемою, практикуватись у засвоєнні

прийменників на, за в, із. Сприяти розвитку оцінно-

контрольної діяльності.

Словник: дзьобати, літати, зимувати, перелітні, настовбурчуватись.

Матеріали: силуети пташок, зимове дерево, індивідуальні картки,

картки- схеми.

Хід заняття

Виставляю ілюстрації зими

- Діти яка зараз пора року ?

Вправа «Доторкнись до сніжинки»

Діти підбирають прикметники до слова «зима»

- Чому не чуємо співу птахів.

Які пташки, залишились зимувати?

А як називаються птахи, які улетіли у теплі краї?

Давайте пограємо в гру «Зимуючі – перелітні».

Давайте ми з вами перетворимося на птахів.

Вправа на емпатію «Я пташка горобчик, синичка» тощо.

Ти хто?

Я пташка синичка.

Що ти вмієш робити? (літати, стрибати, кружляти).

Як ти співаєш? Що ти їси?

- Скажіть мені, як називається ця маленька пташечка?

- Це синиця.

- Кого ми бачимо на дереві?

- Синицю.

А це що за птах (снегирь) на українській мові (снігур) від слова сніг

- До кого прилетів снігур?

- До синиці.

Кого рада бачить синиця?

- Снігура.

Кого ми бачимо?

- Снігура і синицю

- А хто це?

- Горобець

- Кого побачили птахи?

- Горобця.

- Кого радий бачить горобець?

- Снігура і синицю.

- А ще прилетіла сорока.

- З ким зустрілася сорока?

- З горобцем, снігурем, синицею.

Кого чекали птахи?

- Сороку

Від кого вони почули новини?

- Від сороки

- Свечу фонариком дети называют птиц

Д/г « Відгадай хто улетів»?

Улетіла сорока.

Улетів снігур.

Фізхвилинка Діти виконують рухи за текстом

Скік – скік всі на гілку.

Розімнемо трохи спинку

А тепер іще крилята.

Щоб могли швидше літати.

Пташечки пошукали зернятко

вправо-вліво, вгору-вниз,

поморгали заплющили відкрили очі.

Діти, а коли пташки бувають сумні, як виглядають птахи коли замерзнуть, коли вони голодні? А коли птахи веселі?

Показують веселих птахів, як стрибають, як літають.

Робота з індивідуальними картками

- Назвати птахів і сказати, який зайвий.

- Знайти тінь пташки і сказати її назву.

Описати пташку за алгоритмом. Снігур – це зимуюча пташка. Тіло снігура покрыто пір`ям ;є голова, шия, тулуб, дві лапки, хвіст. Грудка у нього червона: червоногрудий снігур. Взимку снігур живеться ягодами горобини, насінням, бруньками рослин.

- Діти, а як ми допомагаєте птахам взимку?

- Приходить Незнайка.

- Незнайка: Привіт хлоп’ята. Живу я серед малишок, в країні коротишок. Я – хвалько-зазнайка, звуть мене – Незнайка.

- Я теж умію складати розповіді. Ось послухайте, яку я розповідь склав про годівничку.

- Годівничку повісили у дерево. Корм насипали з годівниці. Горобець вилетів на гніздо. Синиця сіла з калини.

- Діти називають як казати правильно.

Незнайка: Діти, а ви можете ще мені допомогти?

- Ось у мене є картинки пташок. Я їх порізав, а зібрати їх самотужки не виходить. Допоможіть мені це зробити. Складіть і назвіть цих пташок.

Д/г «Склади пташку з частин»

Діти складають птаха називають його.

Незнайка давай разом з нами пограймо в гру.

Р/г «Ворона - Каркарона»

Де ворона – каркарона

Ти була?

Що ворона – каркарона

принесла?

Ворона: Покружляла, покружляла я вгорі

горобців порозганяла у дворі

Діти розбігаються «ворона їх ловить»

Зараз ми вийдемо на вулицю і погодуємо наших птахів.

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page